Zwycięstwo PK w Sejmie i samorozwiązanie Sejmu

Sejm

Mimo iż Partia Konserwatywna pod przewodnictwem hrabiego Rahaskiego pochwalić się może niskim poparciem, dzisiaj przed północą (30.06.2017) odniosła swoiste zwycięstwo w Sejmie, wraz z Partią Socjaldemokratyczną (drugą Sejmową siłą) zatrzymała ocenianą przez wielu jako antydemokratyczną poprawkę do Konstytucji.

Za zmianami zagłosowało  86 posłów, przeciw aż 91. Z głosem wstrzymała się dysponująca 24 mandatami Andrija Liatis Rahaska-Nowomiejska. Ustawa zmobilizowała wszystkie siły zarówno z opozycji jak i rządzących.

Głównymi celami ustawy było odebranie statusu mniejszości narodowej Litom (postulowany w poprzedniej kadencji przez Konserwatystów), oraz wprowadzenie bagatela 20% progu wyborczego dla partii politycznych, oraz reforma podziału administracyjnego państwa.

[EDIT] Do Sejmu przyjechał JKM Król,a godzinę 00:10 zapowiedziane jest wystąpienie Lorda Królewskiego

[EDIT] Siril Vojok zrezygnował z funkcji Lorda Kanclerza, na pełniącą obowiązki powołał Andriję Liatis Rahaską-Nowomiejską, a Sejm podjął decyzję o Samorozwiązaniu, zgodnie z Konstytucją wybory muszą odbyć się w najbliższy dzień wolny (czyli w niedzielę 2.07.2017)

 

 

 

MRN

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s