Sondaż wyborczy z 15.09.2017; zdecydowany triumf LEWICY+

W najbliższych dniach należy spodziewać się  przedwyborczej kampanii. Gdyby wybory odbyły się już dziś najwięcej głosów zostało by oddanych na Lewice+ (koalicyjną listę PS i PSpD), które zdobyły by aż 35,714% głosów, dalej SR z 28,571% głosów, następnie  Socjaldemokracja Dolnogermanów Przedruskich (SdDP) (ugrupowanie stworzone w okół Wilkelma Schonenbauma), a dalej Konserwatyści, oraz Związek Litów legitymujące poparcie na poziomie 7,143% głosów. Niezdecydowanych pozostaje nadal 7,143% respondentów

Gdyby Związek Litów zamiast 10% progu wyborczego dla ugrupowań politycznych, obowiązywał 5% próg wyborczy LEWICA+ dysponowała by 85 mandatami, Stronnictwo Republikańskie 67 mandatów, SdDP 33 mandaty, a Związek Litów dysponowałby 16 mandatami

Jednakże gdyby uznać Związek Litów za partie polityczną wtedy LEWICA+ dysponowałaby 92 mandatami, Stronnictwo Republikańskie 75, a SdDP 36 głosami w  parlamencie.

Co ważne najbliższy Sejm prawdopodobnie zostanie pozbawiony wpływom prawicy, a stronnicy Mikalaja Rahaskiego pierwszy raz nie wejdą do przedruskiego parlamentu. Niewątpliwie Konserwatystą zaszkodziła ostatnie protesty i konflikt z rządzącym Stronnictwem Republikańskim.

Ważną informacją jest fakt iż lewicowe stronnictwa w przyszłym parlamencie mogą liczyć na zdecydowaną większość i tak w pierwszej opcji partie lewicowe mają aż 116 z 201 mandatów ( w drugiej 128).
Jest to niezwykle istotna kwestia która może być zagrożeniem dla istnienia ustroju monarchistycznego w Przedrusii. W świetle ostatniej poprawki do Konstytucji, złożonej przez ministerstwo Administracji i Spraw Wenętrznych, które kierowane jest przez lewicowego polityka – Antona Kovala, która zakłada obniżenie większości konstytucyjnej z 19/20 z 3/4 ustawowej liczby posłów do 7/10 z 1/2 liczby posłów.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s