Zmiana warty w Pałacu Walenbergów, Lewica+ nową największą parlamentarną siłą w Sejmie

W niedzielny późny wieczór Izba Wyborcza podała wyniki przeprowadzanych w ten dzień wyborów, które bezprecedensowo wygrał komitet wyborczy LEWICA+, stworzony przez Partie Socjaldemokratyczną, Przedruskie Stronnictwo Demokratyczne, oraz Socjaldemokracje Dolnogermanów Przedruskich. Komitet ten zebrał 50% głosów w Sejmie i aż 54,7% mandatów Sejmowych (110)

O ile bezkompromisową wygraną cieszyć może się lewica, to największym przegranym na pewno nie jest ich dotychczasowy koalicjant posiadający największy komplet mandatów sejmowych – SR, a konserwatyści z Partii Konserwatywnej. Partia która jeszcze w lipcu notowana była na poziomie blisko 21,5% głosów, a w okresie od sierpnia 2016- marca 2017 niepodzielnie rządziła Przedrusią i wprowadziła Monarchię  nie weszła do sejmu, uzyskując jedyne 8,3% głosów.

Obecne wybory były też sondażem poparcia dla Monarchii, bowiem zarówno 2 z 3 partii Lewicy+, jak i SR mówią o koniecznosci rewizji konstytucji i przeprowadzenia referendum w sprawie poparcia  obecnego ustroju. Wygrana lewicy nie jest  więc dobrą wróżbą dla monarchii.

MRN(Pałac Wallenbergów) Siedziba Kancelarii LK i Gabinetu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s