Czy czeka nas powrót Republiki?

Dziś Sejm zakończył pracę nad pierwszym etapem projektu restytucji Republiki – przyjął Ustawę o demokratyzacji ustroju Monarchii (Ustawę o zmianie Konstytucji), która to między innymi zliberalizowała prawo o zmianie konstytucji, znosząc większość 19/20 głosów, go większością 7/10 głosów, przyspieszyły też prace nad projektem Konstytucji.

Niewątpliwie nowa sytuacja prawna nie obeszła się bez echa. Zaraz po ogłoszeniu wyników głosowanie pod budynkiem Sejmu Partia Konserwatywna (będąca pozaparlamentarną opozycją względem rządu Kovala)  zorganizowała Manifest poparcia dla Ich Królewskich Mości, a Rada Stanowiąca Województwa Poddrevsko-Dolnogermańskiego wydała po tajnym posiedzeniu Izby oświadczenie w którym potępia plany nowej administracji centralnej i zmian ustrojowych, W swoim oświadczeniu nawołuje także dolnogermańskich polityków do wycofania poparcia dla rządu Kovala.

OŚWIADCZENIE RADY STANOWIĄCEJ ws Zmian Konstytucyjnych
den SUNOVEN von AUSEBENRAT vor dit OPINIE von ABSUSUNGEN VON DE HOHENGESETZ

W dniu 14.11. Sejm Monarchii Przedruskiej przyjął zmianę konstytucji ułatwiającą przywrócenie republiki na terytorium Monarchii, co budzi nielada wątpliwości władz Województwa Poddrevsko-Dolnogermańskiego. Z racji tego Rada Stanowiąca udziela wsparcia Monarsze Przedruskiemu Jego Królewskiej Wysokości Franciszkowi Wilkelmowi I i całej królewksiej Rodzinie. Rada na tajnym posiedzeniu zobowiązała się do blokowania działań rządu centralnego w zakresie przywrócenia Republiki i wyraziła swoje zaniepokojenie iż Prezydent Rady Stanowiącej, a jednocześnie poseł na Sejm głosował za przyjęciem Ustawy. Wzywamy wszystkie dolnogermańskie siły polityczne do zerwania współpracy z nieprzestrzegającą zapisów konstytucji, oraz zagrażająca

wykres (3)

niezależności dolnogermańskiej siłą sejmową – LEWICĄ+

W obliczu tak rożnych reakcji opinii publicznej Predruskie Viestii podjęły decyzję o przeprowadzeniu sondażu poparcia dla idei Republiki.

ZA ogłoszeniem Republiki zagłosowało by dziś 42,8% Przedrusinów
PRZECIW jest 35,7%
NIE MA ZDANIA aż 21%

 

MRNm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s