Protesty pod Sejmem

Sejm przyjął dziś Ustawę o demokratyzacji ustroju Monarchii, która to umożliwi przeprowadzenie referendum i zmianę ustroju państwa z Monarchii na Republikę. Wywołało to sprzeciw monarchistów, którzy zaczęli zbierać się w Nowym Mieście nad Rahą, pod gmachem Sejmu, gdzie w pokojowej manifestacji wyrażają swoje poparcie dla Jego Królewskiej Mości Króla Franciszka Wilkelma. 


582afb698e5ea_o,size,640x400,q,71,h,a20223Mimo wątpliwości zarówno merytorycznych, jak i formalnych Jego Wysokość podpisał projekt ustawy dając możliwość wyrażenia narodowi swojej opinii odnoście obecnego ustroju państwa.
Lewica+ (obecnie rządząca grupa polityczna w Monarchii) jeszcze przed przyjęciem ustawy zmieniającej zapisy konstytucji i liberalizującej przepisy o zmianie ustroju przystąpili do prac nad projektem nowej ustawy zasadniczej przy

wracającej republikański ustrój państwa.W śród prostestujacych jest były Kanclerz i poseł, przewodniczący Partii Konserwatywnej hr. Mikalaj Rahaski-Nowomiejski. Rozpoczął on spontaniczne zgromadzenie publiczne na schodach przed wejściem głównym do budynku Sejmu odśpiewaniem hymnu państwowego, oraz krótkim przemówieniem w którym mówił o konieczności zmian ustrojowych, jednak nie kosztem wynarodowienia i wyzucia się z ideałów Wielkiej Reformy Styczniowej która restaurowała Monarchie w Przedrusii.
Wartym podkreślenia jest fakt że od protestów odcięły się wszystkie partie parlamentarne.
Na wniosek minister Administracji i spraw wewnetrznych, oraz za razem Marszałek Sejmu Andriji Liatis-Rahaskiej budynek Sejmu został odcięty od protestujących przez służby pożądkowe.

AHUS

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s