Przedrusia ogłasza Republikę [relacja]

senatRCz.jpg (Sala Plenarna)

Sejm przystąpił do pierwszego czytania Ustawy o referendum w sprawie zniesienia Monarchii.

 

PONIEDZIAŁEK 11.12

17:30 Jej Królewska Mość Józefina Franciszka ustąpiła z tronu i ogłosila powstanie II Republiki Przedruskiej. Według informacji udostępnionych redakcji PV JKM zachowa partykułę Jej Królewskiej Mości królowej z Przedrusii, a jej potomkowie na wypadek restytucji Monarchii będą pretendentami do tronu Przedrusii.

16:20 Jej Królewska Mość podpisała republikańską konstytucje, teraz w dawnym Głównym Gabinecie Monarszym trwają negocjacje w sprawie ustąpienia JKM z tronu.

15:27 Do pałacu Królewsko-Wielkoksiążęcego przybyła przebywajaca dotąd w Strzyszu JKM królowa Józefina Franciszka wraz z Lordem Konsulem Mikołajem Rahaskim-Nowomiejskim. Na schodach pałacowych powitał ją Lord Kanclerz Anton Koval, Marszałek Sejmu Andrija Rahaska-Liatis, oraz Patriarcha Wacław. Zgromadzony tłum odśpiewał hymn.
14:43 W dniu dzisiejszym w Pałacu Królewsko-Wielkoksiążęcym w Grodzie św. Jerzego odbędywa się uroczystość podpisania Ustawy Zasadniczej II Republiki Przedruskiej, odznaczenia przez Królową zasłużonych dla idei Monarchii orderem św. Jerzego i nadaniu tytułów arystokratycznych. Zdaniem wielu jeszcze dzisiaj nastąpi abdykacja JKM i warunkowe przedwczesne uruchomienie Konstytucji Republiki. Przed Pałacem Królewskim gromadzą sie tłumy, przed pałacem stoi Reprezentacyjna Gwardia Królewska, która oczekuje na przyjazd Jej Królewskiej Wysokości królowej Józefiny Franciszki I, oraz innych zaproszonych na uroczystość gości: Lorda Kanclerza Antona Kovala, Kanclerza Ostenmarkii Filipa Haupfenstada, Jego Ekscelencję Heinricha Hilgendorfa Regenta Ostenmarkii, JŚ Patriarchę Kościoła Słowiańskiego Vaclava i inne znakomite ekscelencje

NIEDZIELA 10.12.
Referendum w sprawie zniesienia monarchii wygrane przez Republikanów. Aż 60% obywateli opowiedziało sie za Republiką, frekwencja wyniosła blisko 80%. Jednocześnie z wyborami odbyły się wybory na Sejm, które były wyrównane. Przedstawiciele dawnego bloku Lewica+ 66 mandatów (33 PSpD, 22 PS, 11 ZLwRP), 33 mandaty Partia Konserwatywna i 22 SR

CZWARTEK 30.11
13:26 Do Rady Stanowiącej wpłynął projekt Ustawy o Warunkowym Ogłoszeniu Niepodległości przez Województwo Poddrevsko-Dolnogermańskie w razie zmiany ustroju państwa.

ŚRODA 29.11
13:07 Sejm przyjął w pierwszym czytaniu Ustawę o Referendum i Konstytucji, Marszałek Liatis-Rahaska wystąpiła z prośbą do Wydziału Prawa Akademii Nowomiejskiej o przygotowanie raportu na temat zmian po zmianie ustroju.

PONIEDZIAŁEK 27.11
0:42 Sejm odrzucił poprawki ZLwRP, rozpoczęło się I głosowanie nad Ustawą.

PIĄTEK 24.11

2:00 Na Sali plenarnej Lines Rihis (ZLwRP) interweniuje w sprawie słów Bohidera Lasklajova oskarżającego Litów o prorepublikański terroryzm. Litowie składają także projekty zmian projketu konstytucji:
-chcą uznania języka litowskiego za język urzędowy
-utrzymania niekadencyjności urzędu Kanclerza Izby Wyborczej
-chcą powiązania możliwości składania projektu ustawy o zmianie konstytucji nie z ilością posłów, ale z ilości dysponowanych przez nich mandatów.

1:27 Hrabia Lasklajov-Grodzki na konferencji SR w Sejmie: „Stronnictwo Republikańskie podkreśla ze zmiana ustroju leży w gestii obywateli w głosowaniu w referendum, jednak zachęca do głosowania na rzecz poparcia monarchii. Jednocześnie uważa ze popieranie republilanizmu obecnie niepokojąco może zostać odebrane jako wspieranie Litowskich zapędów terrorystycznych wobec obecnej władzy monarszej i porządkowi panujacemu w kraju oraz nawołuje do wyciągnięcia silnych konsekwencji wobec wszelkich organizacji, które mogą przyczyniać się do dalszych wrogich nastrojów wśród litow oraz mogą wspierać ich poczynania.”

1:17 „Stronnictwo Republikańskie popiera inicjatywę referendum jednak stanowczo podkreśla swoje przywiązanie i poparcie dla monarchii.” – mówi w swoim wystąpieniu Bohider hr. Lasklayov-Grodzki (SR)

CZWARTEK 23.11

20:53 Siril Vojok (Lewica+/PSpD) „(…) projekt nowej przedruskiej ustawy zasadniczej, która mimo iż jest projektem kompromisowym jest projektem wyjątkowo prodemokratyczny i prospołeczny, i proobywatelski. Zwraca on władzę Obywatelom i likwiduje antyprzedruski system monarchistyczny.

Wysoka Izbo! PSpD popiera zarówno Ustawę, jak i zawarty w załączniku A projekt Konstytucji w CAŁOŚCI!”

20:42 Marszałek Andrija Rahaska-Liatis (Lewica+/PSpD) rozpoczęła obrady nad Ustawą o Referendum NAD PRZYJĘCIEM USTAWY ZASADNICZEJ I ZMIANIE USTROJU MONARCHII, przyjęcie ustawy będzie oznaczać zmianę ustroju Przedrusii i przyjęcie propozycji konstytucji zaproponowanej przez Lewice+ i rząd

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s